Rodos'a Nasıl Gidilir?

Lindos

St.Paul Plajı - Lindos

St.Paul Plajı – Lindos

Rodos’un doğusunda yer alan Lindos; beyaz evleri, deniz mavisi pencereleri, dar sokakları, tepede bulunan kalesi ve bu kaleden görünen manzarası ile çok ilgi çeken bir beldedir.  Lindos’a ister araba kiralayarak, isterseniz Mandraki Limanı’ndan hareket eden günlük gezi tekneleriyle ulaşabilirsiniz.  Rodos gezilerinin popüler destinasyonu olan Lindos’ta, araç trafiğine kapalı olan köyü, en güzel yürüyerek dolaşabilirsiniz.

Lindos Köy Sokakları

Lindos Köy Sokakları

Tepedeki meydanda, elişi ve sanat eserleri satan dükkanları, kafeleri, barları ve teraslarındaki kuşbakışı manzaranın güzelliğiyle insanı baştan çıkaran restoranları görebilirisiniz.  Köyün kurulduğu tepenin etrafından kıvrılarak çıkan dolambaçlı sokaklarından açılan yollardan evlerin çiçekli avlularına ulaşabilirsiniz.

Panagia Kilisesi

Panagia Kilisesi

Köyün merkezinde, son derece zarif çan kulesi ile Panagias Kilisesi yer alır. Köyün en tepesinde ise Lindos Akropolis yer alır. Akropolis’in zirvesinde de Lindos Athena Tapınağı vardır. Antik dünyanın en kutsal yerleri arasında yer alan tapınağı Büyük İskender, Troyalı Helen ve Herakles’in de ziyaret ettiği söylenir. Akropolis’e ve Kale’ye ulaşmak için eğlenceli seçeneklerden bir tanesi eşekler sırtında yolculuk yapmaktır.

Eşeklerle Lindos Turu

Eşeklerle Lindos Turu

Akropolis

Akropolis